Big data – nie ignoruj ich!

Big data - nie ignoruj ich!

W marketingu liczy się analiza. Wszystkie dane mogą posłużyć do poprawy działań na rzecz biznesu, jego strategii i ukierunkowania pod względem najtrafniejszej i najbardziej zainteresowanej grupy docelowej. Czym zatem są big data i jak je wykorzystać w marketingu?

Big data - co to znaczy?

Dane, które służą do wyżej wymienionych działań, to ogrom informacji zbieranych na temat poszczególnych użytkowników Internetu. Jakie są zatem najistotniejsze cechy big data?

  • – ilość danych sprawia, że do ich przetworzenia konieczny jest zespół ludzi bądź odpowiednie narzędzia i aplikacje
  •  
  • – dane ulegają zmianom i są aktualizowane w bardzo szybkim tempie, dlatego trendy mogą różnić się pod względem poszczególnych miesięcy, sezonu, roku
  •  
  • – big data to informacje na temat zachowań użytkowników, ich hobby, wieku, płci, zainteresowań, stanowiska pracy, stopnia zamożności

 

Odpowiednio przeprowadzona analiza jest kluczem do tego, by jak najłatwiej odpowiedzieć na potrzeby Klientów i znaleźć rozwiązania, które idealnie wpiszą się w ich oczekiwania.

 

 

“Marketing to nie wróżenie z fusów. To rzetelna analiza danych.”

 

Big data - kim jest Twój Klient?

Marketing nie działa tak, jak za pomocą czarodziejskiej różdżki. Nie opiera się na zgadywaniu i wróżeniu z fusów. Rynek jest zbyt różnorodny, by w taki sposób dopasować ofertę do Klienta. Jego kompleksowy wizerunek można uzyskać dzięki analizie big data. Informacje te pomagają ustalić wspólne cechy dla danej grupy i dzięki temu wywnioskować, do kogo najlepiej kierować ofertę. Wraz z każdym zwiększeniem liczby cech wspólnych, grupa docelowa będzie ulegać zawężeniu, co zwiększy skuteczność precyzyjnego docierania do odpowiednich użytkowników.

Zalety stosowania big data

Jakich korzyści możesz spodziewać się po rzetelnie przeprowadzonej analizie big data?

  • – personalizacja, indywidualizacja oferty dla Klienta
  • – możliwość opracowania strategii ukierunkowanej na potrzeby Klienta
  • – tworzenie grup docelowych pod kątem najistotniejszych dla Ciebie cech
  • – tworzenie prognoz co do zmian trendów i możliwość wcześniejszego zaplanowania zmian cen, działań, produktów, usług, promocji
  •  

Big data to absolutny “must have” dla firmy, która chce trafić do właściwych Klientów i jak najlepiej odpowiadać na ich potrzeby. Jeśli nie wiesz, jak przeprowadzić analizę, skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci w działaniach marketingowych!
5/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Henryka Rodakowskiego 13, 41-219 Sosnowiec

[email protected]

+48 571-902-864

Pomówmy o interesach...

Na stronie

Na blogu

Social Media

ważne informacje