Zasięgi na Facebooku – gdzie się je zdobywa?

Zasięgi na Facebooku - gdzie się je zdobywa?

Zależy Ci na zwiększeniu zasięgu na Facebooku? Weź pod uwagę najważniejsze czynniki, które mają wpływ na zasięg. Mowa tutaj o interakcji użytkowników, którzy swoimi działaniami dają algorytmom znać, jaka treść jest dla nich wartościowa.

Skąd bierze się zasięg na Facebooku?

Przygotowałeś post. Zadbałeś o zdjęcie bądź film i odpowiedni opis. Zastosowałeś także hashtagi. Gdzie zatem pojawi się zasięg i co ma na niego wpływ?

  1. 1. Zasięg organiczny wśród znajomych

Opublikowałeś wpis na swojej tablicy. Może on się wyświetlić wszystkim Twoim znajomym, także podczas przeglądania przez nich Twojego profilu. Jeśli Twoje posty są popularne, algorytm wyświetli je na tablicach większej liczbie znajomych. Post wyświetlany w ten sposób nie ma związku z płatną reklamą.

  1. 2. Zasięg organiczny wśród znajomych u Twoich znajomych

Czy ktoś z grona Twoich znajomych właśnie polubił lub udostępnił post? Bardzo dobrze! Jeśli polubił, taka informacja pojawi się na tablicach jego znajomych. Jeśli udostępnił, będzie on dodatkowo widoczny na jego profilu. Każdy odwiedzający profil Twojego znajomego będzie mógł zapoznać się z treścią Twojego posta i również zareagować, co dodatkowo zwiększy zasięgi zgodnie z powyższą zasadą.

“Przekaz pocztą pantoflową to najlepsza reklama, która może stać się viralem.”

Zasięg organiczny to jedna z najlepszych, choć najtrudniejszych do uzyskania form promocji i reklamy Twoich postów. Odpowiednio przygotowane posty uzyskujące jak największą liczbę polubień i udostępnień będą traktowane przez Facebook jako wartościowy content, który warto wyświetlać na tablicach użytkowników w pierwszej kolejności.

5/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biogram

Henryka Rodakowskiego 13, 41-219 Sosnowiec

[email protected]

+48 571-902-864

Pomówmy o interesach...

Na stronie

Na blogu

Social Media

ważne informacje